Image

Projekt SprayArt 4Kids to nic innego jak forma rozrywki plenerowej, przeznaczona dla dzieci, mająca na celu głównie dobrą zabawę i pobudzenie u nich talentów artystycznych. Zapewne niejedno z Was w czasie wakacyjnego urlopu widziało ulicznych performerów tworzących niesamowite dzieła przy pomocy farby w sprayu - coś, co zawsze przyciąga uwagę turystów i zaciekawienie dzieci. ten projekt jest modyfikacją tego zjawiska, pod kątem nauki, zabawy, pracy z dziećmi i ciekawego spędzenia czasu.

Realizuje się go w formie przedstawień, opartych na początkowej nauce tworzenia obrazów, wykorzystania dostępnych materiałów i narzędzi oraz finalnemu tworzeniu obrazu pod okiem osoby prowadzącej.

Udział dziecka w takim przedstawieniu:

- Zaspokaja ciekawość, daje możliwość spróbowania własnych sił
- Rozbudza talent artystyczny, uczy postrzegania barw i tworzenia własnych kolorów i odcieni
- Daje dziecku możliwość realizacji własnych ambicji twórczych
- Jest ciekawą przygodą, z jaką dziecko napewno wcześniej nie miało do czynienia

Bez względu na to, czy jest to impreza urodzinowa przy domu jednorodzinnym czy festyn osiedlowy - stoisko organizujemy plenerowo - na przestrzeni otwartej. Rozpoczynając pokaz przed wszystkimi chętnymi najpierw przeprowadzamy krótkie szkolenie, następnie każdy z osobna pod okiem i przy nadzorze osoby prowadzącej tworzy własną kompozycję graficzną, którą może zabrać ze sobą do domu. Wszystko odbywa się zachowując środki bezpieczeństwa i czystość dla otoczenia.

Stoisko plenerowe wyposażamy w:

- Stół malarski
- Spraye w pełnej gamie kolorystycznej
- Papier fotograficzny (lub Glossy) w różnych formatach
- Kształty i szablony do tworzenia elementów obrazu
- Środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, okulary)
- Ubranie ochronne dla "młodych malarzy", by nie pobrudzić się przy malowaniu
- Wszystkie inne niezbędne narzędzia służące do tworzenia artystycznego dzieła

Przed każdą imprezą pytamy o temat przewodni danego wydarzenia lub zainteresowania dzieci (obiekty, postaci z kreskówek itp..) co pozwala nam na wcześniejsze przygotowanie szablonów, dzięki którym na obrazie dodatkowo mogą znaleźć się ich ulubione postaci z bajek, bohaterowie lub elementy zgodne z celem imprezy.

Na początku każdego przedstawienia skrupulatnie pokazujemy obecnym wszystkie techniki tworzenia kompozycji, objaśniamy jak działają szablony, co się stanie gdy użyjemy tego kształtu czy innego... Niesamowite jest to, jak szybko dzieci podłapują tę technikę, jak błyskawicznie w ich głowach tworzy się projekt, który chcą wykonać.

Po zakończeniu imprezy wracają do domu z obrazami w ręku, rodzice wieszają im je w pokojach i codziennie przechodząc obok nich dumni są z tego, że ich pociechy to namalowały. Pochwalenie się takim obrazem przed kolegami czy koleżankami które je w domach odwiedzają jest czymś niesamowitym, wręcz elitarnym - bo możliwości na co dzień aby taki obraz namalować nie mają, czują się więc przez to wyjątkowi.

Malowanie farbą w sprayu nie należy do czystych zajęć, dlatego staramy się zapewnić dzieciom zarówno lateksowe rękawiczki ochronne jak i odzież ochronną, zabezpieczającą przed zabrudzeniem własnej odzieży. Przy malowaniu używa się Sprayów Akrylowych lub lakierów syntetycznych na bazie rozpuszczalnika - wprawdzie emisje farby z puszki odbywają się w sekundowych naciśnięciach aerozolu (to nie jest malowanie graffiti na ścianie) ale dla ochrony zdrowia stosujemy środki ochrony osobistej, w postaci jednorazowych maseczek malarskich i okularów ochronnych.

Nie tylko dzieci mogą uczestniczyć w naszych przedstawieniach - na każdej plenerowej imprezie Zapraszamy także dorosłych, by spróbowali swoich sił, by dali się ponieść fantazji i przelali to farbą na papier. Każdy z uczestników przeżywa własną przygodę artysty, i to jest w tym wszystkim magiczne, trudne do opisania a zarazem ciekawe.

Jeśli nadal jesteś nieprzekonany - zobacz innych, którzy wzięli już udział w tym projekcie

Image

Partner projektu

Projekt prowadzony jest przez:
Agencję Promocyjno-Reklamową
NOL-TYCHY

nol logo mini

 

 

 

Kontakt

Maciek Budek
tel. +48 514 274 704
kontakt@sprayart.pl

nol logo mini

Zostań Patronem Projektu

Dołącz do Patronite.pl
i zostań Patronem Projektu
SprayArt 4Kids

nol logo mini