Podsumowanie Roku 2021

Podsumowanie Roku 2021

Początek roku to dobry moment na rozpoczęcie czegoś nowego, postanowienie sobie nowych celów w życiu i poprzeczek do przeskoczenia. To także najlepszy czas na podsumowanie tego co minęło, co odeszło do historii, co się udało a czego nie udało się zrealizować.

Rok 2021 był pilotażowym sezonem Projektu SprayArt 4Kids. Chciałem zapoznać ludzi z czymś nowym, pokazać inne oblicze pewnego rodzaju sztuki pozwalając dzieciom na udział w tworzeniu artystycznych kreacji. Chciałem wydobyć z nich ich talenty, zaszczepić w nich nutkę kreatywności, zaciekawienia, uwierzenia we własne możliwości i spełniania się w tym dalej, w zaciszu domowym, Pomimo trudnych początków - moim zdaniem udało się to wszystko zrealizować, choć bałem się odbioru ludzi i reakcji społeczeństwa - SprayArt jest znaną sztuką na świecie, ale nikt jeszcze nie realizował jej z dziećmi, nie wiedziałem jaki będzie odbiór ich rodziców, czy nie przeszkadzać im będą ubrudzone farbą ręce dziecka.. Obawy jednak prysły po pierwszych publicznych warsztatach, gdy wszyscy chcieli więcej, gdy ciekawość wygrywała, gdy pojawiły się pierwsze zamówienia i zaproszenia na kolejne imprezy.

Pierwszy Sezon SprayArt w liczbach

Zaczęliśmy dość późno, bo dopiero w połowie sierpnia, a ostatnie obrazy wyjechały z warsztatu dwa miesiące później, ale mimo tylko 2 miesięcznej działalności projektu wiele udało nam się razem z działać, a same liczby mówią za siebie.

  • W trakcie 2 miesięcy powstało około 80 obrazów
  • Zużyliśmy na nie blisko 170 sprayów o pojemności 400ml
  • Na potrzeby projektów, imprez otwartych i warsztatów zużyliśmy ponad 100m2 papieru
  • Stoisko SprayArt działało na 3 otwartych imprezach plenerowych i warsztatach otwartych
  • Swoje dzieła zaprezentowało ostatecznie około 60 młodych artystów

I to było w tym wszystkim najpiękniejsze, że dzieci miały z tym do czynienia po raz pierwszy w życiu, a wielu z nich zaskoczyło swoim obrazem nie tylko samych siebie, ale i rodziców, opiekunów i swoje rodziny, po tym jak przywieźli obrazy ze sobą do domu. Mało kto uwierzył (dopóki nie zobaczył na własne oczy), że namalowała je ich pociecha. Wielu z nich z niecierpliwością czeka do wiosny, na otwarcie kolejnego sezonu, aby móc kontynuować malarską pasję, czemu oczywiście dopingujemy z całego serca.

O wszystkich tych, bez których by się nie udało..

Tak duża ilość potrzebnych materiałów, praktycznie każdy weekend na wyjeździe lub w warsztacie, godziny spędzone na przygotowaniu farb, papieru, szablonów i wzorów - to wszystko sprawiło, że potrzebowaliśmy nie tylko olbrzymiego zaplecza materiałów, ale także inwestycji finansowych oraz pomocy innych, by logistycznie dopinać wszystko na ostatni guzik. Trudno więc nie wspomnieć o ludziach, dzięki którym pojawialiśmy się na imprezach plenerowych, którzy w ostatniej chwili wkręcali nas w harmonogram od dawna zatwierdzonych już imprez, dali miejsce, wsparli nas budżetowo i dopingowali nas, aby się udało.. no i się udało, a w naszych oczach zostali naszymi Mecenaskami, oto i one:

Krystyna Leszczyńska
(Stowarzyszenia na rzecz rozwoju miasta Tychy - Inicjatywa Tyska) - to dzięki niej pojawiliśmy się na obydwu imprezach Tyskich Śniadań na Paprocanach. Jako pierwsza zaufała, uwierzyła w ten projekt (choć nie wiedziała w co się pakuje na początku :) i w taki sposób skoordynowała wszystko, że mogliśmy wyjść z projektem do ludzi. Bez niej nie wystartowalibyśmy w Tychach.

Marta Wilk Tabaka
(Fundacja "Warto żyć dla Kogoś" ) - świetna charytatywna działaczka, której pełno jest wszędzie. Ona na jednych z Tyskich Śniadań zaprosiła nas na swoje imprezy, zadbała o potrzebne materiały i przyczyniła się do tego, że projekt wyszedł zasięgiem poza Tychy.

NOL-TYCHY
(Agencja Promocyjno-Reklamowa) Logistyczna obsługa imprez, wyposażenie stoiska i nadzór nad technologiczną częścią projektu, to czynniki, do stworzenia których potrzebowaliśmy solidnego partnera, a NOL-TYCHY takim właśnie jest, bo w mistrzowski sposób można zorganizować z nimi każdy event.

Bez pomocy życzliwych projektowi ludzi trudno byłoby wystartować z czymś, czego tak naprawdę ludzie jeszcze nie znali, i to właśnie głównie dzięki nim to wszystko się udało, za co warto im podziękować.

Co udało się Nam osiągnąć ..

Wystartowaliśmy, pokazaliśmy swój projekt ludziom a oni go zaakceptowali. Każda impreza plenerowa ograniczona była czasem, ale pomimo tego działaliśmy nadal.. na każdym Tyskim Śniadaniu z Paprocan zjeżdżaliśmy dopiero późnym popołudniem, bo mimo iż od kilku godzin impreza już się zakończyła i wszyscy się zwinęli, to jednak nadal przychodzili ludzie ze swoimi dziećmi, każdemu daliśmy w miarę możliwości i dostępnych materiałów szanse namalowania czegoś, a każdy obraz to jeden uśmiech więcej.

Byli i tacy, którzy nie zdążyli na swoją kolej i jeździli z imprezy na imprezę, aby dziecko mogło coś namalować. Wielu z nich dopiero we Włosienicy dostało swoją szansę. Niestety, czasowo i finansowo nie mogliśmy spełnić oczekiwań wszystkich, ale w miarę możliwości poprawimy to zdecydowanie w kolejnym sezonie, bo projekt warty jest kontynuowania.

Zaproszenia, zlecenia, prośby o wsparcie ..

Pojawialiśmy się wszędzie tam, gdzie pozwalały nam na to środki, czas i możliwości. Nie wszędzie udało się dojechać osobiście, za to starałem się, aby każdy był zadowolony. Podczas tych dwóch miesięcy powstało wiele obrazów na prywatne zamówieni; urodzinowe, prezentowe i podarunkowe obrazy jechały w różne strony kraju zadowalając obdarowanych. 

Stworzyliśmy także kilka obrazów które miały posłużyć charytatywnie, zaczynając od Fundacji Arkadia z Pszczyny, dla której stworzyliśmy obraz, który został wystawiony na licytacji. Kwota uzbierana z tej aukcji została przekazana na ratowanie i opiekę nad zwierzętami. Kolejny obraz został przekazany na licytacje, z których dochód przekazywany był dla Marcina z Knurowa, walczącego z glejakiem. Kilka obrazów przekazaliśmy także organizatorom imprez na których nas zapraszano, podczas których także zbierano pieniądze na szczytne cele. Pomagamy jak możemy..

Przed Nami Nowy Sezon..

Trwa czas zimowej przerwy, ale nie marnujemy czasu. Z nowym sezonem projektów wystartujemy na wiosnę, jak tylko zima odejdzie w niepamięć i słoneczna aura będzie sprzyjała malowaniu. W czasie zimy przebudujemy też nieco stronę, aby uporządkować ją i przygotować na nowe materiały.

Powstanie Blog dla wszystkich tych, którzy chcą kontynuować pasję we własnym zakresie. Dowiecie się z niego jak przygotować się do malowania, co potrzeba by zacząć, skąd czerpać wiedzę i jak nauczyć się tej techniki. Na wiosnę planuje także otwarcie kanału YT z tutorialami i relacją z tworzenia prac .. ale o tym w nowym sezonie.

Bądźcie z Nami, wspierajcie nas..

Bądźcie z Nami, wspierajcie nas..

Podczas zimowej przerwy będziemy przygotowywać się do nowego sezonu. Zaplanujemy kilka wydarzeń w 2022 roku, podczas których będziecie mogli wziąć udział w warsztatach. Jeśli planujecie jakiegoś imprezy plenerowe, zloty lub spotkania i chcielibyście, abyśmy w nich uczestniczyli - jesteśmy otwarci na propozycje.

Zbierzemy jak najwięcej sprzętu, wyposażymy zaplecze różnorodnych farb, stworzymy nowe szablony projektów graficznych, aby wystartować z nowymi pomysłami. Znajdziemy sponsorów, przyjmiemy każde wsparcie, w nowym sezonie będziemy jeszcze lepsi.

Jeśli znajdzie się możliwość to być może w czasie ferii zimowych zorganizujemy jakiegoś warsztaty SprayArt w jednych ze szkół, może gdzieś znajdzie się salka w której będziemy mogli malować z dziećmi. Jeśli taka możliwość powstanie - będziemy o tym informować zarówno na naszej stronie jak i funpage'u na Facebooku. Śledźcie zatem nasz profil, uwierzcie w to, że będzie fajnie i trzymajcie za Nas kciuki.

Wszystkim tym, którzy kibicowali Nam w minionym roku i wspierali nas w każdy możliwy sposób - serdecznie Dziękujemy.
To dzięki Waszemu wsparciu jesteśmy teraz tu gdzie jesteśmy, i nie zatrzymujemy się..
Do zobaczenia w Nowym Sezonie.

Maciek.

Partner projektu

Projekt prowadzony jest przez:
Agencję Promocyjno-Reklamową
NOL-TYCHY

nol logo mini

 

 

 

Kontakt

Maciek Budek
tel. +48 514 274 704
kontakt@sprayart.pl

nol logo mini

Zostań Patronem Projektu

Dołącz do Patronite.pl
i zostań Patronem Projektu
SprayArt 4Kids

nol logo mini